24.1.12

Frankenstein II, czyli Ząbkowice Śląskie po raz wtóry.Pokazywaliśmy już przerażające wnętrza Izby Pamiątek Regionalnych, odwołujące się do legendy Frankensteina, więc dzisiaj widoki spokojniejsze. Mamy więc właśnie owo rzeczone Laboratorium Frankensteina z zewnątrz, z sąsiadującym z nim ponad stuletnim budynkiem szkoły - akurat by nas nie zdziwiło, gdyby tam straszyło, bo budynek jest... rodem z horrorów!
Dodatkowo płaska rzeźba z kościoła Świętej Anny sąsiadującego ze słynną Krzywą Wieżą, budynek ząbkowickiego ratusza znajdujący się oczywiście na rynku, oraz sama Krzywa Wieża.

Warto zaznaczyć, że Ząbkowice są zaprzeczeniem sennego miasteczka - mimo, że turystów za wielu nie spotkaliśmy, to na każdym kroku widać dynamikę miasta i pozytywne nastawienie. Aż miło popatrzeć i przenieść takie podejście do wielu innych miejsc :)

PS. Pardą za brak korekty perspektywy, ale... wieża naprawdę jest krzywa, i ulica Frankensteina też Krzywa (z nazwy i kształtu),
więc musieliśmy uszanować miejscową tradycję ;)

5 komentarzy:

 1. Podobnie czułem się w Byczynie - każdy napotkany tambylec chciał nam pomóc trafić do turystycznych atrakcji, chociaż w samym mieście nie sposób było się zgubić, bo całe jest wielkości naszej Starówki intra muros.

  OdpowiedzUsuń
 2. To chyba jest urok małych miejscowości, od razu rozpoznają obcego i się chwalą tym co mają

  OdpowiedzUsuń
 3. są też takie małe miejscowości, gdzie od razu rozpoznają obcego i...

  OdpowiedzUsuń
 4. "Się chwalą tym co mają"??? A fuj.

  OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...