30.10.12

Bystrzyca Kłodzka.

Dziś akurat nie będzie laurek, landszaftów kiczem malowanych ani pudrowania rzeczywistości. Dlaczego, zapytałby dociekliwy czytelnik?
Bo Bystrzyca Kłodzka broni się sama, bez upiększeń. Jedno z najciekawszych miast w Kotlinie Kłodzkiej, naszym zdaniem i kolejne z miast
w tej okolicy o zasadniczo czesko (Kladská Bystřice) - niemieckiej (Habelschwerdt/Hoabeschwerde) proweniencji. Znane przede wszystkim
z wybitnie malowniczej panoramy, widzianej od południa, zza Nysy Kłodzkiej i Bystrzycy. W naszej wersji wygląda tak...


...nie jest to landrynkowa wersja, za to pokazuje trochę więcej, niż to co zwykle występuje pod hasłem panorama Bystrzycy Kłodzkiej.
Innym fantastycznym miejscem jest baszta Bramy Wodnej - o tyle ciekawa, że do dziś żeglowna, znaczy przejezdna......jakby się czas zatrzymał... a teraz po wąziutkich kamiennych schodkach na górę...


...i już widać rynek z ratuszem i wieżą...


...a na koniec tego krótkiego wpisu, tabliczka z murów obronnych, dająca jako-taki pogląd na to, co w Bystrzycy można podziwiać...


5 komentarzy:

 1. Byłem w B.K. kilka lat temu i wrażenia pozostały mi przygnębiające. Ale może od tego czasu coś drgnęło. Poza tym byłem w okresie zimowo-błotnistym, kiedy to większość miejsc wygląda dramatycznie.

  OdpowiedzUsuń
 2. panoramka Bystrzycy jest jedną z bardziej malowniczych w Polsce. sennie tam, fakt, ale ładnie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Tam jest sennie bez dwóch zdań, ale jednocześnie unikalnie, jeśli chodzi o założenia miejskie. Na pewno odwiedzimy jeszcze nie jeden raz.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ta uliczka-kamienne schodki połuniowoeuropejska, niemal;)
  Przejeżdżałam tylko, i to dawno, i to wieczorem, szukając noclegu, który w końcu znaleźlismy, ale na Spalonej - kojarzysz?
  :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spalonej śmy nie widzieli, bo dojechaliśmy tylko do Starej Bystrzycy i zawróciliśmy. A miasto jest przezarąbiste i jak wspomniałem - na pewno jeszcze zwiedzimy. I to porządnie :)

   Usuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...