20.10.12

LX Akcja GTWb - Mania szybkości.

Co by tutaj... no dobra, wiadomo, że auta to my lubimy, i to bardzo! A do tego mania szybkości - no to sami chcieliście...


...auta pomknęły w praską noc i tyle je widzieliśmy... na szczęście inne pojazdy upolowaliśmy już na spokojnie - ot, choćby w...


...tak, brawo, nie zgadliście - w Wilnie! Niemożliwe? Możliwe, możliwe, a obok stało jeszcze takie cóś...


...z którego to czegoś wypełzły dwie istoty i zaczęły się same fotografować...


...zostawiamy Litwinów i ich hamerykańskie wynalazki - zajrzyjmy do Padwy - oto tamtejsze demony szybkości pod ichnimi sukiennicami...


...podobne autka można zobaczyć w większości klasyków kina kopanego rodem z Dalekiego Wschodu...


...wracamy do kraju - ba, do stolicy! Oto historyczne już zdjęcie, ze zbawicielską tęczą i kontrastującym matowoczarnym BMW Z4...


...obok którego przycupnęło nie mniej eleganckie, choć starsze o jakieś trzy dekady BMW 525 bavaria (E28)......a na deser wypatrzony pod jednym ze sklepów piękny Peugeot 504 - niestety tylko komórka była pod ręką......za to ucięliśmy sobie miłą pogawendkę z Panem Właścicielem owego cuda. Śliczności!

PS. Edit - na specjalne życzenie PT Publiczności, dodajemy fotkę wileńską z panią z przodu (zza szyby)...


12 komentarzy:

 1. ...starsze o trzy dekady... i wieśniacko zaparkowane na torach tramwajowych. Przez to motorniczy nie może poczuć manii szybkości.

  OdpowiedzUsuń
 2. Piotrze, chyba to parkowanie odbywało się w okresie wyłączenia owych torów z użytku. Inaczej manię szybkości tramwajowej mógłby poczuć właściciel przeciętego na pół samochodu.

  OdpowiedzUsuń
 3. jak to jest, że samochody sprzed 30 lat, które jeszcze 15 lat temu były lekceważone, teraz nabrały wdzięku (np duzy fiat)? :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jangtajmery w dobrym stanie mają swój urok - nawet nie tylko dlatego, że - jak napisał Piotr - kojarzą się z młodością (bo podobają się też młodym ludziom, którzy nie mogą ich pamiętać), tylko dlatego, że po prostu mają swój urok. Idem per idem, czyli idę to idę, po co się pytać ;)

   Usuń
  2. właśnie - przecież szczególnie podobają się te najstarsze, których pamiętać z młodości mało kto jest w stanie :-)

   Usuń
 4. Bo się zaczęły komuś kojarzyć z jego młodością, która już minęła.

  OdpowiedzUsuń
 5. Fakt, że torowisko wyłączone z ruchu, ale jednak jakoś mi to nie pasuje. Jeszcze gorzej wyglądało to na Słowackiego, kiedy auta parkowały na wyłączonych torach. A równie dziwnie kiedyś w al. Jerozolimskich, też na czas wyłączeń.

  OdpowiedzUsuń
 6. Albo straciły "bieda"-znaczenie i okazało się, że są ładne. Ale w ogóle ostatni czas jest czasem wielkiego sentymentu dla polskiej myśli konstrukcyjnej w zakresie motoryzacji.

  OdpowiedzUsuń
 7. Podoba mi się retroskuter. Szkoda, że one są takie głośne :/

  OdpowiedzUsuń
 8. O, no fora z dwóch ostatnich fot klasa! Uwielbiam takie. A można by poprosić tę panią z prawej strony foty nr. 5 żeby się odwróciła frontem? :)

  OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...